Bildiri Çağrısı

 

Kongreye gönderilen bildiriler Türkçe, İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinde olabilir. Sözlü sunum, bildiri özetinin yazıldığı dilde yapılmalıdır. 

 

Bildiri özetleri, "bildiri gönder" menüsündeki sistem yoluyla gönderilmelidir. E-mail yoluyla gönderilen bildiriler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

** Bildiri gönderme sistemindeki “make submission” linkine tıklayarak bildiri özeti gönderme işleminizi yapabilirsiniz. Gerekli bilgilerinizi doldurduktan sonra bildiri özetinizi gönderebilirsiniz. Bildiri özeti gönderme sistemi kullanımı kolay bir sistemdir.  

 

Önemli: Bildiri özeti gönderme esnasında sayfanın en altında kendi şifrenizi oluşturmanız istenecektir. Bu şifreyi, daha sonra bildiri özetinizde değişiklikler yapmak için kullanabilirsiniz. Bildiri özeti gönderiminiz tamamlandığında, özetinizin sisteme kaydedildiğine dair otomatik e-mail alacaksınız.

Eğer bu e-maili almazsanız veya özet gönderimi esnasında sorun yaşarsanız, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-mail adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

 

*** Kongrede kabul edilen toplam bildiri sayısının %30’unu aşmamak şartıyla kongrede çevrimiçi sunum yapma imkânı da tanınmaktadır. Çevrimiçi sunumlar kaydedilip kayıt linki 29 Eylül akşamı kongre websitemizde paylaşılacak ve yayınlanacaktır. Çevrimiçi sunum yapmak isteyen katılımcılar, bildiri özeti gönderimi esnasında “Comments” kısmında bunu belirtmelidirler. Kongreye yüz yüze katılmayı planlayan ancak kongre haftasını kapsayacak şekilde COVID’e yakalanan katılımcılara, bunu e-mail ile bildirmeleri durumunda çevrimiçi sunum hakkı tanınacaktır.

Çevirimiçi sunum yapan katılımcılar için Katılım/Sunum Sertifikası 29 Eylül 2022 akşamı e-mail ile gönderilecektir. Çevirimiçi sunum yapan katılımcıların da tam metinlerini dergide yayınlatma hakkı bulunmaktadır.

 

* Bildiri özetleri sisteme yüklendikten sonra 14-16 gün içinde değerlendirme sonucu bildiri sahiplerine gönderilecektir. Kongreye gönderilen tüm bildiri özetleri çift-kör hakem sistemi ile değerlendirilecektir. Bildiri özetinin atandığı hakemlerin özeti kabul etme, red veya değişiklikler isteme hakkı bulunmaktadır. Özet gönderme sistemine yüklediğiniz bildiri özetiniz üzerinde, yükleme esnasında oluşturduğunuz şifreniz ile değişiklikler yapabilir veya hakemlerin yorum ve önerilerini görebilirsiniz.

 

Bildiri Özeti Formatı

Bildiri özetiniz Türkçe, İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinde yazılabilir.

Bildiri özetleri 200-300 kelime arasında olmalıdır. Özette yazar(lar)ın ad(lar)ı, e-mail adres(ler)i ve çalıştığı kurum belirtilmemelidir. Bildiri özetiniz ile birlikte 3-5 anahtar kelime yazmanız gerekmektedir.

 

Sunum: Katılımcılara sözlü sunum için 15 dakika verilecek olup her sunumun sonrasında soru-cevap seansı için 5 dakika verilecektir. Bir yazar kongreye en fazla 2 bildiri özeti ile katılabilir.

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu 14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 253 ... Fax: +90 374 253 ...
  • EPosta: icastisibu.edu.tr
Top